Menu (accesskey=1)

Novinky

16.02.2021 v 18:55

Vložil: MiK

Milí příznivci našich již tradičních pochodů Zimního Brdského přechodu a Zimní Brdské padesátky. S lítostí vám bohužel musíme oznámit, že z důvodu pandemie Covid-19 jsme nucení v letošním roce pochody zrušit. Velmi nás to mrzí.

Přejeme vám v letošním roce hodně zdraví a budeme se těšit na setkání napřesrok, snad již v lepších časech.


03.11.2016 v 11:10

Vložil: Jeff

Připravujeme pochody na rok 2017.


24.02.2016 v 14:34

Vložil: Jeff

"Zimní" Brdy 2016
Akce po letech opět začala problémově. Po nástupu do vlaku na Smíchově ohlásili poruchu trolejí, takže čekáme na příjezd náhradní dopravy. Po hodině náš vlak sundali z informační tabule. Po další půlhodině nás autobus odvezl do Radotína, odkud pokračujeme pendlem z Berouna.
Takže startujeme asi s 2hod zpožděním. Ještě za slunečna. Popis trasy nás navedl na ZTZ na Halouny. Protože trasu už za ta léta známe, tak se vracíme a stoupáme, a teprve u lesního divadla nalézáme MTZ. Po dlouhém stoupání na hřebeni Na rovinách se brodíme bahnem.
Od Šraňku sestupujeme k zámku v Řitce a pod dálnicí jedeme už za "vichřice" do Líšnice. Za obcí je zajímavý památník bitvy o Líšnici. Po sestupu do Bojova jsme se stavili v nádražní hospodě na polívku a pívo. Ke stolu jsme dostali poslední tři bramboračky a vyrážíme na posledních 5,5 km.
Jdeme za deště. Přesně podle předpovědi. To jsou ty 2 hod ztráty na startu. V cíli v Davli nás čekalo razítko, diplom, výborné koláčky a možná příslib, že to přecijen ještě nebyl poslední ročník tohoto tradičního pochodu.
Po večeři a místním pivu jdeme za tmy na vlak. Jede.


06.01.2016 v 09:38

Vložil: Jeff

Opět na Nový rok.
Po několikaleté stagnaci těchto webových stránek je opět začínáme rozhýbávat. A to v jubilejním roce nikoliv odboru, ale pořádaných pochodů. Hned ten první oslavil letos půlkulatých 45 let trvání. Pochod již několik let nepořádá přímo Čechie Karlín, ale její bývalí členové nyní v KČT Praha-město pod patronací programové rady oblasti KČT Praha. Pochod je již od počátku v roce 2004 součástí akce Novoroční čtyřlístek, kde se nevybírá startovné, ale účastníci přispívají do veřejné sbírky na podporu aktivit zdravotně hendikepovaných turistů.
Minulé ročníky byly pořádány ve spolupráci s KČT Tempo na trase Všenory - Černošice. Ve snaze o změnu jsme letos startovali i ze Zbraslavi. Protože se poslední dobou obecně šíří od uživatelů GPS stížnosti na pořadateli nepřesně udávanou kilometráž, prověřil jsem připravenou trasu pomocí www.mapy.cz. Kratší trasa vyšla na 11,7 km, delší na 17,8 km. Přesto se pochod zdál účastníkům krátký. Možná svou roli sehrály i nenáročné podmínky, protože nepřišel ani silný mráz ani slibované sněžení. Takže dosavadní jakoby jarní počasí přivítalo po mnoha letech opět rekordní účast 144 pochodníků ( z toho šlo 15 po původní trase ze Všenor).
A protože jsme neodhadli rychlost turistů, nastal v cíli poměrně "přetlak". Tak se stalo, že účastník s číslem 30 ze Zbraslavi zapoměl u pořadatelů svůj vandrbuch s razítky ze silvestrovského pochodu. Takže má důvod navštívit Turistické infocentrum KČT.
Pokud se chcete podívat na pár snímků, najdete je na https://prahouturistickou.cz/kalendar/45-prazsky-novorocni-vejslap/detail/.


28.12.2015 v 08:43

Vložil: Jeff

Všem, kteří projevili zájem o účast na novoročním vejšlapu v roce 2016:

Start je na žst. Zbraslav v 9:30 - 10:30, trasa 12 nebo 18 km (příp. vlastní kombinace) vedou směrem na Baně a Cukrák, cíl opět v Černošicích v rest. Slánka.

Kromě startu ve Zbraslavi je také start na železniční zastávce ve Všenorech (směr do Prahy) od 10 hod do 11 hod. V popisu jsou dvě trasy. 12km vede na Jíloviště, Cukrák, Kazín a do Černošic. 18km vede na hřeben U šraňku, Dobřichovice, Vonoklasy a opět do cíle v Černošicích.

Zdrávi došli.


Archív novinek:  <<  |  <  |  >  |  >>  | Zobrazit vše

Hlídání novinek

Využijte možnosti odebírat novinky přímo do Vaší RSS čtečky. Klikněte na ikonu RSS zdroje ve Vašem prohlížeči, nebo na odkaz RSS a přidejte si novinky TJ Čechie Karlín Praha do Vaší oblíbené čtečky.

Woko.cz pro Vás bude hlídat tuto stránku a pošle Vám automaticky informaci o její aktualizaci. Stačí zadat


TJ Čechie Karlín © 2019 Michal Kec (MiK)