Menu (accesskey=1)

Užijte si Rozkoš 2003

Na výzvu oblasti KČT Praha jsme připravili a uspořádali akci do seriálu Podvečerních pochodů Prahou. Dodrželi jsme regule, platné pro celý cyklus, tzn. délka trasy cca 10 km, start od 16:30 do 18:00 hod na stanici MHD a cíl od 18 do 20 hod v hospůdce.

A tím vznikly první spory. V 16 hod jsme přijeli vyvěsit poutače. V tu chvíli se na nás vrhla smečka šílených staříků, kteří již asi hodinu podupávají na místě startu a nesnesou žádné další zdržování spojené s vyvěšováním transparentů. Hysterická scéna vyvrcholila vzpurným odchodem jednoho účastníka, který odmítl vyčkat na regulérní odstartování se slovy "Dyť já tady nemusím být." Nemusel. Po počátečním excesu jsme vyslali zbylé čekající na trasu, a pak se po zbytek času do 18 hod nudili.

No a v cíli? Totéž. Již před 18 hod jsem potkával "absolventy", spěchající na autobus. Přitom si někteří turisté stěžovali na obtížnou průchodnost trasy a jiní ji absolvovali(-y) v kostýmku na vycházkových "lodičkách".

Je tedy účelem Podvečerních pochodů jen se nějak přesunout ze startu do cíle a tam dostat razítko? Možná. To se ještě projevily snahy, že např. jeden účastník předloží k orazítkování hned několik průkazů. K čemu tedy motivuje dotace OZP? K podvodům? Mám dojem, že bohužel ano.

Přitom cíl v Hrnčířské hospůdce nabízel i posezení a občerstvení. Pravda, během času turisti všechno vyjedli.

Takže byla to úspěšná nebo neúspěšná akce? Jako pořadatel doufám, že pro pochodníky, kteří prošli Milíčovským lesem, povodím Botiče, okolím Průhonic a užili si Rozkoš, stála za to. Ti ostatní aspoň získali nové razítko.

A pořadatelé? Znechucení z chování účastníků. A myšlenka, zda ještě někdy pořádat podobnou akci. Jediným uspokojením byla slušná účast. Dobrá účast — to je jistě příjemný pocit, že příprava a organizace akce nebyla zbytečná námaha.

Jeff


TJ Čechie Karlín © 2016 Michal Kec (MiK)