Menu (accesskey=1)

Jak Šemíka 2005 viděli pořadatelé

V sobotu 4. června brzo ráno vyjíždíme za chladného a deštivého počasí. V Berouně se dozvídáme, kolik pochodníků zatím vyrazilo na trasy 25 až 45 km. Pokračujeme do Litně, kde je start nejkratší patnáctikilometrové trasy. Právě přijel vlak a přivezl první 2 (slovy dva) pochodníky a jednoho hezkého pejska, který také ťapká na pochod. Stále prší a je chladno. Máme obavy, že účast bude slabá, protože lidé se ráno podívají z okna, uvidí ten nečas a obrátí se v postýlce na druhý bok. Řeknou si, že budou radši spát, než aby se někam trmáceli a namáhali své kosti. Je to o nastydnutí.

Přijíždí další vlak a turisté žádní. Trochu přestává pršet, a tak spoléháme na to, že se počasí umoudří a dalším vlakem snad přece nějací turisté přijedou. A skutečně přijeli, odvážlivci z Oborové zdravotní pojišťovny, kterým ani špatné počasí nevadilo. Zaplatí startovné, vyfasují instrukce a plánek trasy a odvážně vyrážejí na pochod. Přejeme jim dobrou cestu a slibujeme, že se uvidíme v cíli nad koláčky a čajem.

Pohoda v cíli

Pak již končí hodiny otevření startu a my přejíždíme autem do cíle v Neumětelích. Tam nás příjemně překvapuje nové oplocení a upravené hřiště. Všichni spolupořadatelé z SK Horymír nás již očekávají a vítají. Pro pochodníky je připraven čaj a my přivážíme již tradiční a oblíbené koláče, které k tomuto pochodu neodmyslitelně patří. Jinak je připraveno občerstvení za vlastní dle zájmu a chuti jednotlivých účastníků. K mání jsou párky, klobásy, dobře vychlazené točené pivo, káva a vše, co hrdlo ráčí.

První pochodníci dorážejí za dešťové přeháňky kolem půl jedné a říkají, že až na to psí počasí by byl pochod dobrý. Dešťové kapky v podobě přeháněk zažijeme ještě několikrát, pochodníci docházejí postupně podle toho, jaké jdou trasy. Na 50 km vyrazilo celkem 7 účastníků pěších a všichni v pořádku došli. Cyklistů vyrazilo také 7, ale pro velký déšť byli celí promočení, a tak cestu vzdali a do cíle nedojeli. Účastníků na dalších trasách bylo celkem 50 a všichni v pořádku prošli cílem v Neumětelích. Poslední náš známý pochodník, který shání hodně razítek, dorazil až skoro v 19 hod, kdy se cíl již pomalu zavíral.

Tak zase za rok!

Rozloučli jsme se s činovníky SK Horymír Neumětely s příslibem, že příští rok se na jubilejním pochodu zase sejdeme. Malou účast turistů tentokrát způsobilo velmi špatné deštivé a studené počasí a také pořádání slavnosti v pivovaru Velké Popovice, který odebral všechny příznivce pivního moku. Snad to v příštím jubilejním roce bude lepší jak s účastí, tak i s počasím. Musíme doufat. Zásadní připomínky k pochodu a trasám nebyly, jen k počasí, které ovšem neovlivníme.

Na příští pochod přejeme: Zdrávi došli!

Za všech 8 pořadatelů pochodu zdraví
Vyleťálková


TJ Čechie Karlín © 2016 Michal Kec (MiK)