Menu (accesskey=1)

Vaše vzkazy

Zde si můžete přečíst vzkazy návštěvníků těchto stránek a naše odpovědi.

Pro lepší orientaci můžete vzkazy setřídit chronologicky | od nejnovějšího.

15.09.2014 000 21:41

Lenka Kramářová (lenka.kram@centrum.cz)

Vzkaz: Milý Jeffe, děkuji Vám za odpověď, podzimního Šemíka je mi líto,ale je milé, že mi přišla odpověď. S pozdravem Lenka

Odpověď: Ano, bohužel řada pěkných akcí končí na nedostatek nových organizátorů, protože původní nadšenci buď odcházejí nebo mají jiné priority. (Jeff)


08.09.2014 000 16:20

Lenka Kramářová (lenka.kram@centrum.cz)

Vzkaz k akci: Dobrý den, koná se, prosím, v letošním roce pochod Kudy Šemík neběžel? Děkuji, s pozdravem L.Kramářová

Odpověď: Milá Lenko,
mrzí mne, že má odpověď nebude příliš povzbudivá. Těší mne, že ještě stále někdo vyhledává naše stránky, ale podle neaktuálnosti je patrné, že je něco v nepořádku. Já osobně již bohužel nejsem členem TJ Čechie Karlín, takže vzájemné informace máme jen zprostředkovaně. Tím se asi stalo, že dotaz na Zimní Brdy zůstal bez odezvy. Na tento zimní pochod, stejně jako na Šemíka, však snad lze potřebné informace získat.
Jiná situace je u Podzimního Šemíka. Tam byl hlavním pořadatelem Sokol Vysočany s kterým jsme spolupracovali na obsazování kontrol. V letošním roce však s přihláškou na pořádání akce i podle informace předsedkyně Čechie nepřišel. Ani na webu Sokola jsem žádnou informaci nenašel. Tak jedině se obrátit přímo na starostu Kracmana. (Jeff)


11.02.2014 000 19:39

Lenka (lenka.kram@centrum.cz)

Vzkaz: Dobrý den, bylo by možné na stránky přidat propozice letošního Zimního brdského přechodu?
Děkuji, s pozdravem Lenka


17.02.2013 000 08:24

Mirek (mirbir@seznam.cz)

Vzkaz k akci: Zdravím.Chodím Brdy pravidelně.Na stránkách máte loňský popis.Doufám že letošní se nebude lišit.
Ahoj Mirek

Odpověď: Ahoj Mirku.
Těší mne, že jsi věrný účastník Zimního brdského přechodu. Přiznávám, že na naší straně poslední roky vázne komunikace, takže informace na našem webu nejsou aktuální. Ale jak správně usuzuješ, kromě data pořádání se nic podstatného nezměnilo, takže start je 23. února 2013 mezi 6:45 a 10 hod ze žst. Řevnice na trasy 16, 25, 35 a 50 km.
Má mrznout, připadávat, ale i občasné polojasno, takže by se to mohlo povést. Třeba se na trati i potkáme.
Přeju hezký výlet, příjemné zážitky a zdrávi došli.
Jarda Kec (Jeff)


04.03.2011 000 17:08

Olaf (olaf.cihak@dalkovepochody.cz)

Vzkaz k akci: Zajímavé vyprávění o Zimní Brdské padesátce od Stáni Bursíkové je na stránce:
http://brumi.net/en/fotos/2011_02_19__BrdskaPadesatka/


21.02.2011 000 13:18

Olaf Čihák (olaf.cihak@dalkovepochody.cz)

Vzkaz: Pravda mapka byla hodně orientační. K postupu bylo lepší používat slovní popis trasy na druhé straně. Ten byl celkem dobrý a dalo se podle něj trefit a hlavně to nebyl nekonečný román jako používají jinde. Též přimlouvám za více kontrol a prodloužení cíle pro pomalejší účastníky.
Olaf http://dalkovepochody.cz


21.02.2011 000 01:10

Václav Mareš (vencl-mares@seznam.cz)

Vzkaz: Dobrý večer, chtěl bych vám jen říct, že nemusíte mít strach - z pochodu Brdská 50 jsem se vrátil, ale bohužel jsem se s nikým v cíli nemohl podělit o zážitky.
Domníval jsem se, že dlouholeté zkušenosti společnosti ČECHIE s pořádáním turistických pochodů budou zárukou dobré organizace, opak byl však pravdou.
Na vašich stránkách jsem se také dočetl ,že se mimo jiné zabýváte i půjčováním map. Jestliže půjčujete mapy podobné té, kterou jste mě vybavili na 50-ti kilometrový pochod, tak klobouk dolu!!! Mapa byla nečitelná, nepřesná a neúplná. Protože jsem šel na pochod a né na sprint, tak jsme se v cíli zřejmě minuli a tak je mapa to jediné, co mi zbylo na památku.
Alespoň jednu živou kontrolu, která by měla přehled o počtu účastníků a jejich silách, bych na trase uvítal.
Přesto vaše pořadatelské nedostatky mi nezkazily procházku v Brdech. S pozdravem Václav


21.02.2011 000 00:12

Olaf Čihák (olaf.cihak@dalkovepochody.cz)

Vzkaz k akci: Zde je odkaz na moje fotky z letošní Brdské padesátky http://www.facebook.com/album.php?aid=35077&id=123237544389323
Trasa byla moc hezká. Mile překvapilo to že se nešlo posledních 10 km z Bratřínova po silnici jako minule, když byl cíl v Davli.

Olaf Čihák http://dalkovepochody.cz


20.02.2011 000 21:03

Martin (martin.komar2@email.cz)

Vzkaz: Souhlasím. Brzké uzavíraní cíle je čím dál tím větší nešvar organizátorů pochodů. Standardní mezinárodně uznávaný limit je na 50 km 12 hodin.
V náročných zimních podmínkách by měl být limit ještě delší. Start byl psaný do 10 hodin, takže cíl by měl být minimálně otevřený do 22 hodin. Myslím že toto chování odrazuje zejména začátečníky od účasti na delších trasách. Naštěstí patřím těm rychlejším a cíl jsem v pohodě stihl. Akce se mi jinak velmi líbila, zejména pak upečená medaile. Možná by stálo za zvážení zařadit na trať i nějakou živou kontrolu. Účastníky by určitě potěšilo vidět pořadatele jinde něž na startu a potom až v cíli. Hodila by buď na Stožec do údolí Kocáby či do Bojova. Viděl jsem pár nepoctivců co na tato místa vůbec nezacházela.


20.02.2011 000 18:04

David Jurčo (jurco@volny.cz)

Vzkaz: Dobrý den,musím reagovat na včerejší padesátku přes Brdský hřeben.To,že mapy které jste rozdávali,byly hodně nečitelné,bych ještě pochopil(asi Vám docházela barva v tiskárně),ale to,že cílové místo zavřete půl hodiny po limitu,no tak to je síla. Asi by Vás mělo zajímat,že ne každý může vyrazit z Řevnic v 7,00.My jsme vyšli před devátou,tak je jasný,že nejde jít na takto zledovatělém povrchu 5,2km/h. Nejsme žádný začátečníci,máme zasebou i stovkové pochody,ale tohle jsme ještě nezažili. Mohli jste aspoň hodinu počkat.Moc Vám proto děkujeme,a Vaše pochody už nikdy nepůjdeme.

S pozdravem šlapér David


17.02.2011 000 23:33

Václav Mareš (vencl-mares@seznam.cz)

Vzkaz k akci: Dobrý večer, chystáme se na Brdskou padesátku, zajímalo by nás, jak by se nechalo z Davle dostat zpět na start, kde budeme mít auto. Děkuji za odpověd Václav

Odpověď: Vážený Václave.
Je to trošku problém. Z Davle se lze dostat buď autobusem na Smíchov nebo osobákem na hlavní (cca každou hodinu), a pak zase vláčkem do Řevnic. Takže možná by bylo jednodušší ráno zaparkovat na Smíchově, vlakem dojet na start a z cíle se vrátit jakkoliv na Smíchov.
Příjemný den na turistické akci přeje
Jeff (Jeff)


07.01.2011 000 16:17

René Kazda (renekazda@seznam.cz)

Vzkaz: 45. ročník Zimní přechod Brd a 34. ročník Zimní brdská 50

Vážené dámy a pánové!

Dovoluji se na Vás obrátit ohledně Vaším odborem připravovaného výše uvedeného turistického pochodu, jehož se i já se svými chlupáči pravidelně zúčastňuji.

Podařilo se mi navázat kontakt s redaktorem řevnického měsíčníku Ruch, který v něm ale i na místních webovkách velice rád otiskne informace k propagaci tohoto pochodu.

Pokud máte nějaké dispozice bylo by možné mi je e-mailem zaslat? Vzhledem k tomu, že se blíží uzávěrka omlouvám se za spěch, ale bylo by to možné obratem?

Děkuji, s úctou a přáním nejen hezkého prožití víkendu, ale i úspěšné organizace a mnoha tak jako vždy spokojených pochodníků

René Kazda, člen odboru KČT Sokol Mníšek pod Brdy a Divočáci!

P.S.: Originál zaslán i na e-mailové kontaktní spojení p. Vyleťákové

Odpověď: Milý René,
díky za projevenou iniciativu. Řevnice i Ruch pozvánku na akci uveřejnili. Prosím, projevte jim naše poděkování. (Jeff)


03.06.2010 000 10:01

Jan Pecha (pecha@cltk.cz)

Vzkaz: Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda by bylo možné pronajmout v TJ Čechii Karlín 2 tenisové dvorce. Z důvodu konání sportovní akce Beach Prague Open 2010 na Štvanici bude omezena kapacita našich dvorců.

Požadavky: pronájem 2 dvorců v termínu 14. - 18. června a 21. června 2010 v době 13 - 18 hodin.

Předem děkuji za odpověď, možnost dohody dle Vašich možností. Prosím také o přibližnou cenovou kalkulaci.

S pozdravem Jan Pecha, as. manažer I.ČLTK Praha


--
Mgr. Jan Pecha
e-mail: jan.pecha1@gmail.com
e-mail (I.ČLTK Praha): pecha@cltk.cz
mobil: 00420 721 663 118

Odpověď: Dobrý den pane magistře.

Tento web je prezentací odboru turistiky.
S Vaším požadavkem se, prosím, obraťte přímo na Sportcentrum Čechie Karlín. Kontakty naleznete na webu Hotelu Čechie (www.hotelcechie.cz)- možno i z našeho webu v rubrice O odboru.

Úspěšné konání sportovní akce.
Ing. Jaroslav Kec
KČT Čechie Karlín (Jeff)


23.05.2010 000 12:50

Karel K. (k.kosar@quick.cz)

Vzkaz: Tak jsme letos v počtu 10 lidí + 1 pes absolvovali Šemíka a velice se nám tůra líbila. Většina šla 28km, což bylo akorát. Možná by bylo dobré, přikládat pro některé jednoduchou (třeba ručně kreslenou mapku) popř. "doladit" návod k trase. Ti co už šli poněkolikáté to nepotřebovali ale laikům by to "bodlo". Cesta je to dobře vybraná a kace není davová jako Prčice a přitom hezčí!

Odpověď: Děkuji za ocenění akce Kudy uháněl Šemík. I za vaši účast, i když letošní vývoj počasí nedával příliš nadějí. Mapky jsme v minulosti zapracovávali do popisů tras, letos jsem to, bohužel, z časového presu nestihl.
Přeju všem mnoho dalších příjemných zážitků na turistických akcích KČT. (Jeff)


01.06.2009 000 13:47

Jiřina Jelenová (jirina.jelenova@siemens.com)

Vzkaz: Ahoj,jenom bychom chtěli s malým zpožděním poděkovat za tradičně báječného Šemíka v překrásné krajině Českého krasu a úpatí Brd, s nádhernou atmosférou včetně moc milého každoročního bonusu v cíli - výborných koláčků!
Měli jsme kvůli posunutému datu konání obavy,že letos nebudeme moci jít a jsme velice rádi, že tomu tak nakonec nebylo. Stejně bychom se ale moc přimlouvali, zda by pro příště bylo možné přesunout termín opět alespoň o týden zpátky? Jinak ještě jednou díky a ať se Vám daří!
Jiřina,Eda a pejsek Kája


24.02.2009 000 12:57

Jiřina Jelenová (jirina.jelenova@siemens.com)

Vzkaz: Ahoj, tradičně bychom chtěli vyjádřit svoje nadšení z opět báječného Zimního přechodu Brd, o to větší, že letos jsme si tento pochod skutečně užili v pravé idyle české zimy. Můžeme prosím vědět, kolik šlo letos účastníků?
Co nás naopak velice mrzí, je posunutí termínu Šemíka na 23.května. Obáváme se, že v tomto datu se nebudeme moci zúčastnit. Je nám to velice líto, protože i Šemík patří k našim tradičním a nejmilovanějším pochodům. Nu, co se dá dělat.
A pak ještě jenom všeobecně - je škoda, že se na vašich stránkách už prakticky přestaly objevovat reportáže a fotografie z uskutečněných
turistických akcí.
Mějte se moc hezky, ať se vám daří a budeme se těšit na další pochodnická setkávání.
Jiřina,Eda a pejsek Kája.

Odpověď: Ahojte Kájo a "páníčkové".
Jste báječní, že nejen "k nám" chodíte, ale taky reagujete. Moc děkujeme za věrnost.
Na Zimních Brdech bylo celkem 243 účastníků a taky řada pejsků.
Co se týká Šemíka, je tu trvalý problém: kolizní termín. Buďto jsme naráželi na akce Dne dětí, pak zas nás peskovali účastníci pivních oslav. Tak jsme to (ač neradi) zkusili předsunout do května. Prostě asi nikdy se nezavděčíme. Je to nepříjemné, ale přeobsazení jarních termínů je velké.
A na závěrečnou výtku bez mučení přiznáváme, že jsme si vědomi loňského výpadku Ohlasů. Pokusíme se polepšit. Tak slibujeme. (Jeff)


06.02.2009 000 18:19

Mary (marie.ker@seznam.cz)

Vzkaz: Připomínka se jednala přechodu Brd.
M

Odpověď: O jakou trasu se jedná? Mohu vypsat alespoň sem. (Jeff)


06.02.2009 000 18:18

Mary (Marie.ker@seznam.cz)

Vzkaz k akci: Chybí mi mapa pochodu s vyznačením trasy nebo podrobnějšího popisu cesty. Jeden či dva body nestačí.
M

Odpověď: Moc se omlouváme. Z důvodu nemocnosti v lednu nějak nestíháme. Popisy jsou připravené, ale mapky neé. (Jeff)


02.07.2008 000 09:44

Kocka (ajanicka@nielsen.com)

Vzkaz k akci: Mily Semiku;),

dovol par slov k cervnovemu vyletu po tvych stopach;) Cesta vedla tu lesem, tu loukou, tu asfaltem (i kdyz bych rekla, ze ten asfalt sis nezazil;)), obcas nejakej ten krpalek, ale vsechno se zvladlo;). Perfektne jsi naplanoval osvezovnu, kde nas napojili kvlaitni dvanactkou, akorat skoda, ze pak se ještě objevil jeden kopecek;), ten byl po osvezovne narocny;););). V cili jsi nam pripravil posilneni vynikajicimi domacíii buchtami a cajikem, který nam vliv dodatecni silu na poslední 2km smer nadrazicko;)

Nicmene po tvych stopach jsem letos vyrazila poprve a urcite ne naposled;)

Kocka

Odpověď: Milá Kočko.

Už se těším na další shledání, příští rok však o dva týdny dříve, protože nám stále někdo vyčítal kolizi s jinými oblíbenými pochody ve Středočeské oblasti. I ty kopečky nám někteří účastníci občas vytýkají (viz vzkazy před několika roky). Ale pokud si nechceme příliš obrousit kopýtka o ten nepříjemný povrch silnic, které vedou údolími, nezbývá než volit turistické značené trasy, procházejícími Hořovickou pahorkatinou.
Naštěstí se našly Želkovice. Pamětníci jistě vzpomenou, že trasy bývaly "suché".
Tak snad se i příští tůry v mých stopách k památníku v Neumětelích se budou účastníkům líbit.

Nashle se těší
Šemík (Jeff)


09.06.2008 000 14:03

Jiřina Jelenová (jirina.jelenova@siemens.com)

Vzkaz: Ahoj, znovu musíme moc a moc pochválit tradičně skvělého Šemíka! Nádherná trasa překrásnou přírodou i líbeznými vesnicemi našeho milovaného kraje, v cíli opět velice milá atmosféra, jejíž součástí jsou i obětavě napečené výborné koláčky.
Jediné, co nás i letos mrzelo, že nikde v Neumětelích cestou do cíle nejsou k dostání žádné pohledy. Jinak jsme si pochod klasicky báječně vychutnali. Ať se vám daří a budeme se těšit na další akce. Jiřina,Eda a pejsek Kája.

Odpověď: Milá Jiřino, Edo a Kájo, milí tradiční účastníci našich turistických akcí. Těší nás vaše ocenění i ta důvěra, s kterou se vracíte na naše pochody. Oceňujeme i častou účast celých rodin, vítáme zástupce Klubu přátel a milovníků výletů - Mašinka Milovice i členy jiných vzdálených KČT (Chotěšov - 200 cyklo-km, Písek, Plzeň, ...), členy Sokola Vysočany, pojištěnce OZP i našeho nového spřízněnce, podepsaného "Ravnogorac narednik" (kterému se omlouváme, že jsme pro časové zaneprázdnění dosud nepublikovali jeho rozsáhlý ohlas na minulou akci).
Zveme vás všechny i na další naše akce (13. září "podzimní Šemík" a 20. září na romantické toulky okolím Prahy). (Jeff)


26.02.2008 000 12:34

Jiřina Jelenová (jirina.jelenova@siemens.com)

Vzkaz: Ahoj, opět mi nedá, abych nevyjádřila nadšení ze Zimního přechodu Brd, byť byl zimní pouze názvem a datem.Moc nás těší velká účast pochodníků lidských i pejsčích-mezi ty druhé se hrdě řadí i náš Kája.
Doufám, že se na vašich stránkách dočkáme i nějaké podrobnější reportáže či fotek a už se převelice těšíme na Šemíka.
Ať se vám daří! Jiřina.

Odpověď: Díky za trvalou přízeň. I my jsme rádi, že se nezimní pochod vcelku vydařil. Původně "prognostici" slibovali výrazně lepší počasí, ale po dopolední přeháňce se to celkem vylepšilo. Snad i ohlas dáme brzo k dispozici. (Jeff)


25.02.2008 000 15:07

Karel Raich (Karel.Raich@tiscali.cz)

Vzkaz: Tak už konečně víme co jsou Brdy. Ve čtyřech lidech z odboru KČT "Dvoráci"
jsme udělali okruh 22,5 km. Potkávali jsme v protisměru a od Stožce v našem
směru pochodníky.
Byla to pěkná procházka.
Konstatoval jsem, že je to asi všude stejné. Starší generace holduje pohybu
mládí sedí u počítače nebo u půllitru.
Díky za diplomy.

Karel Raich
Dvůr Králové n.L.

Odpověď: Milý Karle,
osobně jsem rád, že jsme se domluvili a vám se podařilo dát dohromady partu, která se vypravila na náš pochod, i když vzhledem k obtížné dostupnosti hromadnou dopravou jste zvolili vlastní variantu trasy s návratem k autu.
Mnoho úspěšných kilometrů v roce 2008. A zas třeba někdy někde. (Jeff)


29.01.2008 000 10:08

Petra (pekoskos@seznam.cz)

Vzkaz: Dobrý den, dovolila jsem si umístit na výletníka upoutávku na Vaši akci. Chodí tam spousta přátel, tak doufám že Vám to nevadí.:o( Těšíme se 23.2. P.

Ahoj, včera jsem našla na netu akci, která by mohla být hodně příjemná. Jedná se o 42. a 31. ročník přechodu a pochodu přes Brdy. Akce se koná 23.2.2008, start od 7:15 -9:00 na nádraží v Dobřichovicích. Trasy vedou buď do Dobříše 25 a 35 km, nebo do Davle 15 a 50km. Zde podrobné info do pořadatele...
Tak tedy z Dobřichovic vedou všechny trasy, které se liší různými cíli. Pro informaci uvádím i kudy trasy povedou:
16 km - U šraňku - Řitka - Líšnice - Davle
26 km - U šraňku - Skalka - Stožec - Dobříš
35 km - U šraňku - Skalka - Stožec - Dobříš
50 km - U šraňku - Skalka - Stožec - Voznice - Rymáně - Davle

Přijďte, určitě to bude fajn :o)

Odpověď: Díky za projevený zájem a šíření osvěty. Těšíme se na setkání na startu nebo kdekoliv na trasách. (Jeff)


28.01.2008 000 12:22

Petra K (pekoskos@seznam.cz)

Vzkaz k akci: Omlouvám se za dotaz mimo mísu :o))) už to vidíííím :oD


P.K.

Odpověď: Díky za dotaz. I takto (nejen mailově nebo telefonicky) je možné kontaktovat pořadatele. Alespoň máme přehled o odezvě našeho webu.
Tak tedy z Dobřichovic vedou všechny trasy, které se liší různými cíli. Pro informaci uvádím i kudy trasy povedou:
16 km - U šraňku - Řitka - Líšnice - Davle
26 km - U šraňku - Skalka - Stožec - Dobříš
35 km - U šraňku - Skalka - Stožec - Dobříš
50 km - U šraňku - Skalka - Stožec - Voznice - Rymáně - Davle
Doufám, že vás naše nabídka uspokojí. (Jeff)


28.01.2008 000 12:18

Petra Kosová (pekoskos@seznam.cz)

Vzkaz k akci: Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik km je dlouhá trasa z Dobřichovic ??

Děkuji P. Kosová


10.12.2007 000 13:30

Jelenová Jiřina (jirina.jelenova@siemens.com)

Vzkaz: Ahoj, je nám velice líto, že nyní prožíváte poněkud složitější období, ale určitě se všechno zase vylepší! A jinak bych se ráda zeptala, zda budou na těchto stránkách z letošních turistických pochodů i další reportáže či fotografie?(např.Brdy,Šemík) Díky, Jiřina.

Odpověď: Ahoj Jiřino a všichni.
Opravdu se i takto omlouvám, že vzhledem k (řekl bych) skoro existenčním problémům jsme letos kromě pořádání turistických akcí spíš sháněli střechu nad hlavou, a když ta se již ukazuje, tak jsme stěhovali a jinak se odpoutávali od věcí zbytných a pozemských a směřovali naše myšlenky spíš k smyslu existence odboru turistiky a vůbec našeho členství v něm.
Takže v tomto předvánočním čase, plném naděje na lepší budoucno, i my věříme, že se nám podaří ve spolupráci s webmasterem dohnat některé dluhy. Teď především musíme novelizovat plán akcí, pak (až budem vědět přesně) kontaktní adresu, kde nás najdete, pokud byste nás chtěli navštívit a nakonec i ostatní rubriky.
Tímto samozřejmě také přeji vám našim milým a věrným (ale i všem ostatním) příznivcům příjemné a spokojené prožití svátků vánočních a novoročních a mnoho úspěšných kilometrů a pevné zdraví v roce 2008.
P.S. Pokud máte nějaké snímky z našich akcí, příp. sepíšete vzpomínky na vaši účast na pochodech, rádi je uveřejníme (stačí půjčit, zpracujeme). Nebo rovnou pište ohlasy na akce. (Jeff)


13.06.2007 000 13:46

Jiřina Jelenová (jirina.jelenova@siemens.com)

Vzkaz: Ahoj, chceme jenom vyjádřit svoje velké potěšení z pochodu Kudy uháněl Šemík; tradičně i ten letošní byl nádherný. Stejně tak moc dobré byly i cílové koláčky, děkujeme. Trošku nás pouze mrzí, že v cíli není možno sehnat pohlednice Neumětel či jejich okolí, to vy ale coby pořadatelé pochodu asi sotva ovlivníte,že. Už nyní se velmi těšíme na všechny Šemíky příští! Ať se vám daří, s pochodnickým pozdravem Jiřina, Eda a pejsek Kája.

Odpověď: Díky Jiřino, Edo a Kájo za přízeň, projevenou našemu pochodu. Budeme se snažit i nadále vás všechny zvát za Šemíkem do Neumětel. Že se popularita pochodu roznesla i mezi pejsky, dokládá to, že letos se jich zúčastnila rovnou celá smečka.
Víme i o některých nedostatcích (např. nepřehledné stanoviště startéra), které se budem snažit odstranit. (Jeff)


22.04.2007 000 20:46

Košař (k.kosar@quick.cz)

Vzkaz: Vážení,
zajímá mne Šemíkova akce 9.6. s cílem v Neumětelích. Je prosím nějaká možnost zpáteční dopravy k železnici, či existuje jiná možnost dopravy na hlavní žel. trať Plzeň - Praha?
Děkuji za odpověď Karel Košař

Odpověď: Milý Karle,
díky za zájem o naši turistickou akci.
Z Neumětel je spojení tratí č. 172 buď do Lochovic nebo do Zadní Třebaně.
Ve 12:20 na Třebaň a pak na Prahu i Plzeň, ve 14:51 na Lochovice a Zdice do Plzně, v 16:20 na Třebaň do Prahy a Plzně, v 17:51 přes Lochovice a Zdice do Prahy a Plzně, v 18:20 přes Třebaň do Prahy a Plzně a v 19:51 přes Lochovice a Zdice do Prahy i Plzně.
Na shledanou se těší pořadatelé. (Jeff)


19.03.2007 000 14:58

Ondřej Kališ (ondra.pdv@seznam.cz)

Vzkaz: Zdravím!
Pokud byste měli problémy s pochody, pak vězte, že na ondra-pdvyv.wz.cz je tras víc než dost.
Ondřej Kališ

Odpověď: Milý Ondřeji.
Děkujeme za zajímavou nabídku. Z množství různých námětů by se jistě nějaké trasy hodily pro použití na veřejných akcí. V přípravě na budoucí období se v případě potřeby zkontaktujeme a domluvíme.
Přejeme hezkou sezonu. (Jeff)


28.02.2007 000 13:41

Jiřina Jelenová (jirina.jelenova@siemens.com)

Vzkaz: Ahoj,máte moc pěkné stránky,už se těším na zprávy o akcích roku 2006.Hlavně ale pořádáte moc hezké turistické pochody; konkrétně Zimní přechod Brd a Kudy uháněl Šemík patří k našim nejmilovanějším a vždycky se na ně velice těšíme. U Šemíka navíc působí nesmírně mile a domácky každoroční obětavě napečené a v cíli podávané výborné koláčky. Tak ať se vám daří-samozřejmě nejen ty koláčky!:-) Srdečně zdraví Jiřina,Eda a pejsek Kája. P.S. Mimochodem,my jsme ti dva pochodníci s hezkým pejskem,kteří zahajovali z Litně Šemíka 2005,jak o tom píšete ve své zprávě.J.

Odpověď: Milá Jiřino.
Děkujeme za ocenění a jsme rádi za uveřejněný vzkaz. Je to jeden z možných způsobů, jak účastníci mohou zpětně ovlivňovat organizátory a spolupodílet se na zlepšování podmínek na pochodech pro všechny.
Doufáme, že se líbil i letošní Zimní brdský přechod. Těch psíčků bylo letos několik. (Jeff)


15.02.2007 000 13:06

Petr Borský (borsky@seznam.cz)

Vzkaz: Dobrý den, rádi bychom se zúčastnili povchodu přes Brdy se psy.Mohli byste mi prosím poskytnou bližší informace o pochodu?(startovné,přesný plán trasy Zadní Třebáň- Mníšek pod Brdy).
Předem děkuji za odpověď
Petr Borský

Odpověď: Těší nás Váš zájem o účast na pochodu.
Zimní brdský přechod má dva starty: buď v Zadní Třebani nebo v Příbrami a z obou startů jsou připraveny trasy o délkách cca 15, 25 35 a 50 km. Jako připomínka prvních ročníků, kdy se turisté z Prahy a Příbrami scházeli společně na brdských Hřebenech.
Trasa 15 km ze Zadní Třebaně je zařazena jako součást seriálu oblasti KČT Praha: Putování zimní Prahou v rámci aktivity, nazvané Prahou turistickou. Trasa vede po turistickém značení přes Halouny, rozc. Na Soudném (U Vrážek) do Mníšku. V cíli (na náměstí ve Velké hospodě) budou potvrzovány Průkazy účastníků.
Startovné neorganizovaných turistů je 20,- Kč, slevněné (pro členy KČT, pojištěnce OZP, seniory) 15 Kč - možno uhradit Poukázkami na startovné, děti zaplatí 10,- Kč, psi jdou zdarma!
Nashledanou na startu se těší
pořadatelé. (Jeff)


16.06.2005 000 12:15

Jeff (jeff.mail@seznam.cz)

Vzkaz k akci: STANOVISKO POŘADATELŮ K UPOCENÉMU OKOLÍ PRAHY 2004.
Díky za ohlas k loňskému ROP. Hned v úvodu se omlouvám, že jsem při vytváření popisů tras správně neodhadl, kde budou čekat startující pořadatelé.
Vůbec jsme přecenili vypovídací schopnost popisů tras. Strohé byly, protože množství variant romantického toulání nás vedlo k určité kumulaci různých tras z každého ze tří startů na jeden list. Tím se právě stalo, že na krátké trase, určené i pro méně zkušené turisty byl popis nadmíru zestručněn právě v části vlastního značení. Mělo být jasněji řečeno, jak vlastně vypadá vlastní značení a kde začíná. Také se pokusíme napříště doplnit popisy tras jejich vyznačením do mapového výřezu.
Takže romantika měla spočívat především v návštěvě romantických historických míst, zde především loveckého hradu českých knížat a králů Křivoklátu, příp. Husova balvanu na náměstí v Loděnici. Na uváděné 15km trase mělo být lákadlem automobilové muzeum (bohužel domluva s majitelem nebyla účinná) a možná i návštěva středověké vsi Řepora v Řeporyjích.
Pokud jste našli romantiku i v bloudění krajinou a zdárně jste se po útrapách vrátili domů, buď pochválen patron turistů.


21.10.2004 000 08:53

Klienti CK Putna (uhlir@du-praha)

Vzkaz k akci: První setkání s podzimním Šemíkem bylo rozporuplné. Autor trasy opět zařadil do průběhu pochodu značné převýšení (kopce) i když vždy slibuje, že se bude pochodovat po rovině. Při začátku pochodu organizátoři nezvládli počasí, objednávka dorazila ke Sv. Petru pozdě, proto byla menší účast pochodujících.
Popis nejkratší trasy měl zásadní nedostatek, při výstupu z Čimického háje bylo označení (zelená značka) umístěná na sloupu uprostřed silnice. Málokdo si toho všiml hned poprvé, jinak byla možnost pokračovat dalšími dvěma smšry do pr...
Závěrem patří organizátorům poděkování za to, že počasí se vylepšilo na nejlepší možnou míru a občerstvení v restauraci "Květnová", kde bylo jídlo i pití splňující nejvyšší náročnost.
Všem, kteří se podíleli na organizaci srdečně děkují poutníci z CK Putna.

Odpověď: Chápu, že zástupcům CK Putna z Kolínska (kde ráno vyjdeš a v poledne jsi ještě vidět) je náročné se trefit do požadavků. Jsem osobně rád, že v té mizerii si přesto našli skvělé místo k životu. Vždyť proč žijem, abychom jedli.
Připomínky ke značení předám značkařské komisi KČT.
Budeme rádi, když nás zase navštívíte. (Jeff)


02.10.2004 000 03:28

Doris Roubíčková (d.roubickova@seznam.cz)

Vzkaz k akci: Dobrý den,
po prolistování vašich stránek bych bych měla zájem se zúčastnit turistic.akcí, ale nejsem členem. Mohla bych rovnou přijít na sraz ve čtvrtek a domluvit se na místě? Ale není mi už 20, ani 30, tak nevím, jestli tam nebudu mezi mladšíma moc strašit?
Díky za odpověď
S pozdravem
D.R.

Odpověď: Všechny zde prezentované akce, Podvečerní pochod Prahou nevyjímaje, jsou přístupné široké veřejnosti. Není tedy nutné být členem.
Kratší trasy jsou vhodné pro všechny věkové skupiny od batolat v kočárku, až po seniory. Jedinou podmínkou startu je chuť a trocha elánu. :-) (Mik)


25.07.2004 000 11:21

Michal Majzner (michal.majzner@centrum.cz)

Vzkaz: Ahoj, je fajn, že má Čechie takovou stránku, chybí mi tam jen provozní doba loděnice. Tento dost užitečný údaj uvedený v Turistickém zpravodaji na předposlední stránce se buď špatně hledá, nebo není na stránkách přítomen. Pokud to nemá například bezpečnostní důvod, poprosil bych o zveřejnění.
Michal Majzner

Odpověď: V klubovnách a loděnici je prakticky neustálý provoz. V některých dnech je přítomen pouze správce, jindy mají své schůzky oddíly.

Provozní doba loděnice (trvalá přítomnost pro půjčování lodí) se během roku několikrát mění - podle ročního období, během prázdnin, státních svátků,... Stálá úřední doba členů výboru (předseda a další členové) je uveřejněna na stránce Výbor klubu v sekci Pro členy.

Pokud nemáte Turistický zpravodaj (stále jsou volné výtisky), je nejlépe se předem domluvit telefonicky v klubovně. (Mik)


Vzkaz k akci: Bohužel jsem se ani letos (vždycky mi to nějak nevyjde...) nemohla zúčastnit jarní akce "Podvečerní pochod Prahou", i když bych moc ráda.

Už se moc těším na ohlasy z této akce a na fotky. Budou už brzy? ;-)

Odpověď: Ohlasy jsou na webu, fotografie z akce bohužel nejsou. :-( (Mik)


17.02.2004 000 08:51

Jana P. (rekl_rip@atlas.cz)

Vzkaz: Protoze turisti casto chodi i na Rip chtela bych jen upozornit na neurvale a velmi nevhodne chovani pracovniku obsluhy na turisticke chate na Ripu. Navstivili jsme ji v sobotu 7.2.2004 odpoledne a objednali si desetistupnove pivo a parky. Celkem jsme vypili 7 piv a snedli 3 parky. (4 osoby) Kdyz jsme chteli platit byl nam predlozen ucet v celkove sume 315,00 Kc. A na uctence byly tri cifry 75Kc,35Kc a 210Kc. Protoze se nam suma zdala neumerne vysoka pozadali jsme o cenik, protoze nikde v chate ci pred chatou ci u vycepu nebyl umisten cenik-ani piva, ani limonady ani jidla. Bohuzel mezitim jeden z nas pozadovanou sumu zaplatil, takze i kdyz po mnohych urgencich nam byl predlozen jidelni listek, ale zatim nase uctenka jednim z personalu, tusim mladou servirkou ihned zmackana. Kdyz jsme se zeptali na nesouhlas v cene desetistupnoveho piva-jidelni listek 25 Kc ucet 30 Kc za 0,5 l bylo nam sdeleno ze tento jidelni listek neplati ostatne i cena parku s chlebem a horcici tam byla 30 Kc a nam byla pocitana za tri parky cena 75 Kc+ 35Kc coz je 105Kc nikoli 90Kc. Kde tedy maji ten cenik, co plati nebyl nam zadny takovy predlozen Kdyz jsme zadali o vraceni neopravnene prijate castky a vystaveni spravne uctenky byli jsme malem knockoutovani a vraceni penez a ani vystaveni nove spravne uctenky jsme se pochopitelne nedockali akorat vyroku, jak je tezke tam dovezt sud piva. Myslim si ze jednani zamestancu firmy s ICEm 46724842 (Venuse Richtrova, Prokopova 526, 413 01Roudnice nad Labem) registrovane na Mestskem urade v Roudnici nad Labem zivnostenskem urade pod cislem 350602 datum registrace 8.3.1993 kazi jinak hezky dojem z navstevy teto pro Cechy temer posvatne hory. O tech 55 Kc o ktere jsme byli okradeni a ani po velmi duraznych urgencich nam nebyla tato castka vracena by tak neslo jako o principa ze asi zdaleka nejsme jedine obeti. Bohuzel protoze jednani personalu jinak utulne turisticke chaty na Ripu me utvrzuje ze clenove teto ctyrclenne rodinky nemaji uplne cisty trestny rejstrik a nikdy clovek nevi ceho jsou schopni kdyz neni po jejich. S pozdravem JP

Odpověď: Díky za varování. Praotec viděl mléko a strdí. Podnikatelé jen prachy, tím spíše, že na Řípu asi moc velkou konkurenci mít nebudou.
Mohu jen doporučit uveřejnění vašeho vzkazu do Informací na www.kct.cz nebo možná i do www.klubturistu.cz.
Třeba to upozorní víc návštěvníků, aby si dali bacha. (Jeff)


14.01.2004 000 13:50

Votlučka (votlucka@uiv.cz)

Vzkaz: Přečetl jsem si ve vzpomínkách na rok 2003 - Perné chvilky na startu text: "skupina turistů jím zmýtaná.." a chtěl bych upozornit na to, že správně je "zmítaná". Nebo píšete namýtati, omýtka, přemýtati atd.?

Zdraví
kaktus

Odpověď: Díky Kaktuse,
moc nás potěšila tvá reakce. Nejen, že si čteš v našich stránkách, ale že čteš tak pozorně. Přes obsah ti neuniká forma.
Tedy stydím se. Někdy píši, jak mi zobák narost', ale pravopis je pravopis. Inu už zapomínám. Možná, že mnou ještě cloumal vztek z incidentu na startu, a tak se mi zatemnil mozek.
Tak ještě jednou se omlouvám a prosím: přes mou nedokonalost, zachovej nám přízeň. Budem se snažit se zlepšovat. A klidně přijmeme i další ohlasy na naše akce.
Těší se Jarda Kec (Jeff)


27.05.2003 000 14:16

Tomáš Klicman (tomklic@centrum.cz)

Vzkaz: Těším se zase na pochod Kudy uháněl Šemík, půjdu letos popáté, ale již mi dost vadí neustálé každoroční posouvání termínu v kalendáři zpět nebo naopak dopředu. Loni se šlo 25. 5., v roce 2001 o týden později, letos dokonce až 7. června. Myslím si, že pochod by měl mít stabilní termín, aby byl trvale zapsán v povědomí lidí, co chodí pravidelně.
Kromě toho letos termín koliduje se dnem Kozla, který se koná ve stejný den v pivovaru
Velké popovice a je při něm také pořádán turistický pochod. Takto zbytečně ztrácíte účastníky, kteří jsou většinou z Prahy. Chtělo by to tyto dvě akce koordinovat, aby si vzájemně nekonkurovaly.
Zamyslete se nad tím a něco s tím do dalších ročníků udělejte. Za nejvhodnější termín považuji onen původní, týden po pochodu Praha-Prčice, t.j. čtvrtou sobotu v květnu neboť v tomto termínu nebude pochod kolidovat s žádným jiným větším pochodem v okolí Prahy.

Zdraví Vás a na pochod se těší
šnek Ulitář


03.04.2003 000 11:26

Veronika (veronicat@seznam.cz)

Vzkaz: Dobré poledne, děkuji za pěkný program pro veřejnost. Poradíte mi, co bych měla udělat, kdybych se chtěla stát Vaším členem?

Děkuji Vám Veronika

Odpověď: Samozřejmě jsem již odpověděl na E-mila, ale i pro ostatní platí, že se mohou kdykoliv obrátit přímo na mne (elektronicky, telefonicky - já kontakt zprostředkuji) nebo písemně na adresu našeho odboru KČT nebo, máte-li cestu na Císařskou louku, rádi vás uvítáme v klubovně naší turistické loděnice nejlépe ve středu odpoledne (jindy po domluvě, aby příslušný funkcionář byl přítomen).
Budeme se těšit. (Jeff)


18.10.2002 000 09:25

MiK (Michal.Kec@seznam.cz) <http://cechie.kecnet.cz>

Vzkaz: Tak po problémech s webhostingem opět v plném provozu. Pište nám sem, co se Vám tu líbí, co Vám tu chybí a co byste zlepšili. Váš webmaster


06.05.2002 000 17:26

Tomáš (tomklic@centrum.cz)

Vzkaz: Na nadcházející ročník pochodu "Kudy uháněl Šemík" se moc těší šnek UlitářTJ Čechie Karlín © 2017 Michal Kec (MiK)